Beyond Beauty Clinic

Osocze Bogatoplytkowe

Osocze bogatopłytkowe PRP ( Platelet Rich Plasma ) jest preparatem otrzymywanym z krwi własnej pacjenta.

Zabieg polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi żylnej pacjenta, która następnie zostaje poddana procesowi sedymentacji w specjalnie przystosowanej wirówce. Po odwirowaniu krwi, krwinki czerwone i białe zostają oddzielone od osocza zawierającego płytki krwi. Przed samym zabiegiem do osocza zostaje dodany specjalny odczynnik, który powoduje aktywację płytek do produkcji tzw. czynników wzrostu. Tak przygotowany preparat jest następnie wstrzykiwany w skórę pacjenta.

OPIS ZABIEGU

Osocze bogatopłytkowe (PRP), to zabieg przeznaczony dla osób wymagających, ceniących produkty pochodzenia naturalnego, a także cierpiących na różnego rodzaju alergie.

PRP, to autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego otrzymywany z własnej krwi. Aktywne trombocyty zawarte w osoczu wydzielają ważne dla regeneracji komórek skóry czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.

Wrezultacie nasza skóra odzyskuje:

– młodość i witalność

– gęstość i napięcie

– poprawę faktury i kolorytu

– regenerację i prawidłowe odżywienie

NA CZYM POLEGA ZABIEG

Najpierw pobiera się krew od pacjenta do sterylnych probówek. Jest to zazwyczaj około 20-25 ml krwi. Taka objętość krwi nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia i życia pacjenta. Bezpośrednio po pobraniu krew jest odwirowywana, co pozwala na uzyskanie osocza o bardzo dużej koncentracji płytek krwi, a co za tym idzie czynników wzrostowych, pobudzających regenerację tkanek. Osocze bogatopłytkowe zostaje następnie wstrzykiwane za pomocą igły i strzykawki we wszystkie miejsca poddawane terapii.


Zabieg nie wymaga znieczulenia, ale dla osób bardziej wrażliwych na ból przewidziane jest wcześniejsze znieczulenie kremem Emla. Wystarczy przyjść pół godziny wcześniej na posmarowanie skóry tym kremem.

Zabieg wstazany jesk każdej osobie, u której obecne są na skórze zanikowe lub przerosłe blizny pourazowe, pooperacyjne, pooparzeniowe i potrądzikowe, zwłaszcza gdy są w kolorze różowym lub czerwonym, czyli gdy są stosunkowo świeże. Zabieg może być wykonany na każdym obszarze skóry. Najczęściej jednak wykonywany jest na twarzy, dekolcie, brzuchu i kończynach.

Po kilku tygodniach od zabiegu uzyskujemy odnowioną skórę, o zdecydowanie lepszej strukturze. Staje się ona bardziej jędrna, napięta i elastyczniejsza, blizny stają się węższe, płytsze, jaśniejsze i mniej widoczne. Skóra wyraźnie wygładza się i jest lepszej jakości.

Na efekt należy poczekać kilka tygodni po wykonaniu serii zabiegów.

Seria zabiegów powinna składać się z 3-6 zabiegów wykonywanych w odstępach 2-3 tygodniowych. W zależności od rodzaju blizny, może zaistnieć konieczność powtarzania serii zabiegów i łączenia terapii osoczem bogatopłytkowym z laseroterapią.

Odstępy między poszczególnymi zabiegami w serii powinny wynosić 2-3 tygodnie, aż do osiągnięcia zadowalającego efektu.

- choroba autoimmunologiczna w wywiadzie

- obecność na skórze ognisk zakażonych bakteriami

- aktywna infekcja wirusem opryszczki

- kobiety w ciąży lub karmiące piersią

Na skórze poddawanej terapii pozostają drobne ślady po nakłuwaniu igłą i niewielkie krwiaki, które utrzymują się maksymalnie do 2 tygodni, poza tym skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta.

Nie ma potrzeby wykonywania żadnych zabiegów przygotowujących. Trzeba być przede wszystkim zdrowym. Nie wolno już na tydzień przed terminem zabiegu zażywać aspiryny, leków które ją zawierają oraz innych leków zmniejszających krzepliwość krwi. Można nawet kilka dni przed zabiegiem rozpocząć stosowanie leków z escyną (Aescin 3×2 tab., Reparil 3×2 draż.), by zmniejszyć ryzyko powstania krwiaków i przyspieszyć znikanie tych, które się ewentualnie pojawią. Osoby z nawracającą opryszczką powinny 2 dni wcześniej rozpocząć przyjmowanie acyklowiru w dawce profilaktycznej, np. Heviran tabletka 400 mg dwa razy dziennie.

Jeżeli po zabiegu pojawiły się siniaki, można je smarować żelem przyspieszającym ich znikanie, np. Auriderm, Hirudoid, Lioton 1000, Reparil. Można kontynuować przez kilka dni stosowanie leków doustnych takich jak Aescin lub Reparil.

TERAPIE OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM


ODMŁADZANIE I REWITALIZACJA SKÓRY OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

PO CO JEST POTRZEBNA REWITALIZACJA SKÓRY?

W procesie starzenia wszystkie warstwy skóry ulegają stopniowemu zwiotczeniu, ścieńczeniu, a metabolizm komórek skóry i procesy regeneracyjne ulegają stopniowej redukcji. Poza tym czynniki zewnętrzne, zwłaszcza promieniowanie ultrafioletowe, dodatkowo uszkadzają poszczególne komórki naskórka i skóry właściwej, zmniejszając coraz bardziej zdolności naprawcze i regeneracyjne tych tkanek. Przez to poza zwiotczeniem skóry zaczynają się pojawiać przebarwienia naskórka, szorstkość, pergaminowatość skóry, siateczka zmarszczek, bruzdy, pogrubienie porów. Można zredukować te zjawiska, poprawiając metabolizm tkanek, stymulując naturalne procesy regeneracyjne i naprawcze poszczególnych komórek naskórka i skóry właściwej. To jest właśnie rewitalizacja skóry, którą można przeprowadzać bardzo skutecznie za pomocą własnego osocza bogatopłytkowego, które jest jedynym źródłem naturalnych, silnie działających na tkanki czynników wzrostowych, wykorzystywanych przez nasz organizm między innymi do wszelkiego gojenia ran.


LECZENIE BLIZN OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

NA CZYM POLEGA REDUKCJA BLIZN?

Blizny pooperacyjne, pourazowe, pooparzeniowe, czy też potrądzikowe to bardzo częste problemy, z którymi pacjenci zgłaszają się do dermatologa. Bardzo trudno jest je zlikwidować, zwłaszcza gdy są już porcelanowo białe, czyli osiągnęły swoją ostateczną formę. Gdy są stosunkowo świeże i mają kolor różowy lub czerwony, warto podjąć się ich terapii za pomocą osocza bogatopłytkowego, które ma pobudzić skórę do wzmożonej regeneracji i odbudowania jej struktury. Dzięki temu uzyskujemy nową i lepszą strukturalnie tkankę. Najlepsze rezultaty osiągane są zazwyczaj po połączeniu tej metody z laseroterapią.


LECZENIE ŁYSIENIA KOBIET I MĘŻCZYZN OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

JAKIE SĄ PRZYCZYNY ŁYSIENIA?

Najczęstszymi przyczynami łysienia u kobiet i mężczyzn jest łysienie androgenne, które jest uwarunkowane genetycznie i polega na stopniowej, przewlekłej redukcji liczby włosów oraz zmniejszenia ich grubości w okolicach androgenozależnych, takich jak: czoło (zakola), ciemię (szczyt głowy) i skronie. Poza tym częstymi przyczynami utraty włosów bywają: odchudzanie, restrykcyjna dieta, niezbilansowana dieta wegetariańska, wyniszczające choroby, przebiegające z gorączką i powodujące utratę masy ciała, odwodnienie, cukrzyca i choroby tarczycy, niedokrwistość, brak witamin i minerałów w pokarmie, przyjmowanie różnych leków (przeciwdepresyjne, przeciw nadciśnieniu tętniczemu, wiele innych), stres, wahania hormonalne (ciąża, połóg, menopauza).


LECZENIE ROZSTĘPÓW OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

NA CZYM POLEGA REDUKCJA ROZSTĘPÓW?

Rozstępy skóry są rodzajem zanikowych blizn. Tworzą linijne układy zgodnie z kierunkiem siły rozciągającej skórę w danym obszarze. Pojawiają się najczęściej w okolicy piersi, brzucha, pośladków, bioder, ud, łydek, ramion oraz u mężczyzn w okolicy pleców. Bardzo trudno jest je zlikwidować, zwłaszcza gdy są już porcelanowo białe, ale gdy rozstępy są stosunkowo świeże i mają kolor różowy lub czerwony, warto podjąć się ich terapii za pomocą osocza bogatopłytkowego, które ma pobudzić skórę do wzmożonej regeneracji i odbudowania jej struktury. Dzięki temu uzyskujemy nową i lepszą strukturalnie tkankę.

CENNIK - OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE
OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE - PRP (twarz) 60 min. 600 zł.
OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE - PRP (szyja) 45 min. 400 zł.
OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE - PRP (dekolt) 45 min. 400 zł.
OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE - PRP (twarz + szyja) 75 min. 800 zł.
OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE - PRP (twarz + szyja + dekolt) 90 min. 1000 zł.
OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE - PRP (blizny) 45 min. 400 zł.
OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE - PRP (rozstępy) 60 min. 500 zł.
OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE - PRP (skóra głowy) 600 min. 600 zł.
Umów się już dziś!
Zarejestruj się telefonicznie lub internetowo!
+48 729 918 313
Rezerwacja on-line